Červen 2017

Trnucha

29. června 2017 v 20:34 Nejnebezpečnější zvířata na světě
24.Trnucha
Délka: až 2,5 metru
Barva: v závislosti na druhu olivově zelená, šedá nebo hnědásek bílými, žlutými nebo oranžovými body či tmavými skvrnami na vrchní straně těla, spodní strana je u všech rejnoků světlá
Výskyt: mořské druhy v Tichomoří, indopacifické oblasti, jižním Atlantiku, Středozemním moři, sladkovodní druhy v Amazonce a řece Paraná v Jižní Americe
Potrava:drobné rybky, korýši,červi , plži a mlži
Zbraně: jed
ohrožení životaNalezený obrázek pro trnucha

Hynerpeton

25. června 2017 v 20:32 Prvohory (paleozoikum)
Hynerpeton žil v pozdním Devonu asi před 360 miliony let. Byl masožravec.Patří do rodu čtyřnožců (tertapoda).Patří mezi první suchozemské obratlovce vůbec.Žil na březích vodních toků .Jeho ramenní kost byla poprvé nalezena v roce 1993 v Pensylvánii.Dosahoval délky více než 2,5 metru.Jeho kůže je mnohem tenčí než ta naše a rychle vysychá, proto trávil hodně času ve vodě a tam občas sloužil jako potrava pro primitivní žraloky.
Nalezený obrázek pro hynerpeton

Indricotherium

24. června 2017 v 19:04 Kenozoikum
Indricotherium byl největší savec, který kdy chodil po naší planetě.Připomínal nosorožce ,ale neměl žádné rohy a byl trochu útlejší do šířky. Byl vysoký skoro 9 metrů ,dlouhý až 8 metrů a vážit mohl i 20 tun , to znamená 4× více než dnešní slon. Tento býložravec žil na planinách střední Asie zhruba před 30 miliony let.
Výsledek obrázku pro indricotherium

Palaeomastodon

23. června 2017 v 19:02 Kenozoikum
Více než 2 metry vysoký s váhou až přes 2 tuny byl palameostodon obřím předchůdcem slona.Na rozdíl od něj byl pro palaemastodonovu hlavu charakteristický jen krátký chobot, zatím co čelistí byly prodlouženy a vybaveny dvěma plochými spodnímí kly,s nimž se zvíře prohrabavalo bažinami, aby nalezlo nějakou rostlinou potravu . Krátké spodní kly měly spodní tvar jako dýka a možná sloužili k obraně.
Žil v Africe asi před 35 miliony let.
Výsledek obrázku pro palaeomastodon

Medvěd krátkočelý

22. června 2017 v 18:59 Kenozoikum
Známý také jako běžící medvěd nebo medvěd buldočí.Byl největším medvědem, jaký kdy obýval naši planetu. Vzpřímený měřil více než 3 metry. Jeho dlouhé nohy mu umožňovaly mrštný pohyb.A díky své rychlosti a obrovské síle mohl buldočí medvěd snadno přemoct i kořist, která byla pro ostatní medvědy příliš hbitá nebo velká.Žil v Severní Americe, před 12 500 až 80 000 lety.
Nalezený obrázek pro medvěd krátkočelý

Mamut

21. června 2017 v 18:58 Kenozoikum
Přirozeným prostředím mamuta byla oblast se zamrzlou zemí, pro níž byl skvěle vybaven. Jeho tělo bylo chráněno chlupy dlouhými až 50 centimetrů a podobnou vrstvou tuku, jakou mají velryby , ta mu pomáhala udržovat tělesnou teplotu.Své zakroucené kly, dlouhé až 5 metrů, používal k odhrabavání sněhu ze země a získávání trávy, kterou se krmil.Trpasličí druhy mamuta přežili na Wrangelově ostrově až do roku 1 500 před naším letopočtem.Ostatní mamuti žili v Evropě Asii a severní Americe až do doby před 3 500 lety.Nalezený obrázek pro Mamut

Kelenken

20. června 2017 v 18:56 Kenozoikum
Pozůstatky největšího masožravého ptáka , který kdy planetu zemi obýval ,byly nalezeny v Argentině.Kelenken měřil přes 3 metry a vážil až 100 kg. Jeho zakrnělá křídla byla zakončena jakým si háčkem, pomocí něhož chytal svou kořist, kterou potom zabil údery svého zahnutého zobáku, dlouhého až 45 centimetrů. Kvůli jeho dravosti přezdívají paleontologové jak jemu, tak všem jeho příbuzným ptákům terrorNalezený obrázek pro kelenken birds (hrůzostrašní ptáci).Žil před 15 miliony let.

Glyptodon

19. června 2017 v 18:50 Kenozoikum
Tento předchůdce dnešního pásovce byl opravdovým žijícím tankem! Jeho neproniknutelný krunýř byl tvořen z pevných kostěných výrůstků, pokrývající celé tělo včetně hlavy a ocasu. Holé zůstaly pouze jeho nohy.Narozdíl od pásovců byl jeho krunýř z jediného velkého kusů, takže glyptodon připomínal spíš podivnou želvu než pásovce. Žil v Jižní Americe až do doby před 11 000 lety.Nalezený obrázek pro glyptodon

Medvěd lední

19. června 2017 v 18:45 Nejnebezpečnější zvířata na světě
23.Medvěd lední
Velikost: výška až 1,6 metru a délka až 3,4 metrů
Barva: bílá, žlutobílá
Výskyt: Antarktida
Potrava: tuleni , lososi, lumíci,ptáci, mršiny
Zbraně: síla, ostré zuby a drápy
ohrožení životaNalezený obrázek pro ledni medved

Castordie

14. června 2017 v 19:39 Kenozoikum
Tento obří bobr,jak se mu ostatně i přezdívá, vyhynul na konci doby ledové.Mohl být dlouhý až 2 metry​ a vážit celou tunu.Ve srovnání s dnešními bobry neměl tak vyvinuté řezáky, zato měl široké, silné špičáky dlouhé až 15 centimetrů.Naši předchůdci ho zřejmě lovili kvůli jeho masu a kožešině.Žil v severní Americe ažVýsledek obrázku pro castoroides ohioensis do doby před 11 000 lety.